sobota 27. června 2015

Kuřecí křídla s medem


Zase jsem mlsala, takhle to s tím hubnutím fakt nepůjde :oD Ale protože mi to mlsání chutnalo, tak se aspoň podělím o recept - a jak je u mě zvykem, je to pokud možno rychlé a jednoduché, prostě flákárna.
Použila jsem kuřecí křídla, ale určitě se dá vzít i jiná část kuřete nebo úplně jiné zvíře, křídla jsou ale rychle pečená. Postup je jednoduchoučký a zabere sotva pár vět :o)
Kuřecí křídla očistíme, zapneme troubu (asi na 180 - 220°C a umícháme omáčku. Na tu je potřeba (na 5 velkých křídel): cca 3 lžíce oleje, lžička soli, trochu pepře, 1/2 lžičky kmínu, 1/2 lžičky sušeného česneku, 3-4 velké lžíce medu a šťáva z půlky citronu (případně i z pomeranče). Všechno pěkně důkladně prošleháme vidličkou. Ve vzniklé namáčce křídla opatláme, lehce obalíme ve strouhance, naskládáme do pekáčku nebo zapékací misky, na ně nalijeme zbytek omáčky, trošku podlijeme vodou, přikryjeme poklicí nebo alobalem a šoupneme do trouby. Doba pečení stoupá úměrně klesající teplotě, při 200°C jsem pekla asi hoďku a byly až až.
V omáčce

Ve strouhance

V míse

Jako příloha se mi nejvíc líbí rýže, ale i brambory se dají použít... A k tomu moje děsně moc oblíbená restovaná zelenina (cuketa, mrkev, paprika a kedluben na kousku másla, ňamiňam).
Zeleninka

A to je všechno, skoro žádná práce, žádné těžko sehnatelné věci, a je to docela jedlé :o)


Žádné komentáře:

Okomentovat